Menu:

Textilní autokoberce

Volba opravdu ideálních autokoberců nemusí být rozhodně až tolik jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jestliže si vezmeme autokoberce jako takové přímo pod drobnohled, tak zjistíme, že poskytují hned několik různých možností. Určitě je zapotřebí říct, že kvalitní autokoberce se musí vyznačovat hned několika základními vlastnostmi.

V první řadě je nutné říct, že kvalitní autokoberce musí být určitě ušity z kvalitních a spolehlivých materiálů. Mnohé levné koberce anebo potahy do auta takovéto normy nesplňují, takže je určitě nutné se o jejich kvalitě ještě před samotnou koupí informovat. Skutečnost, jestli je použito na výrobu daného autopotahu kvalitního materiálu, je velmi těžké zjistit, jelikož často dochází k tomu, že si lidé textilní autokoberce kupují na internetu, kde je pochopitelně vidět na obrázku určité realita, která se nemusí se skutečností přímo snoubit, což je bohužel poměrně smutné. I tak má ovšem zákazník právo do určité doby zboží vrátit a dostane zpět své peníze. Jestliže se budeme zabývat textilními autokoberci z hlediska samotného textilu, který se na jejich výrobu využívá, tak zjistíme, že jde o textil různého druhu. Jakýmsi základem u autokoberců je pochopitelně hlavně bavlna, nicméně i ta se již používá v autokobercích ve velmi malém množství a většinu koberců tvoří pochopitelně hlavně umělé materiály typu polyesteru a polyproplylenu.

Výjimkou jsou zcela jistě gumové koberce do auta, které vypadají ovšem úplně jinak a do každého automobilu je také není možné použít. Ideální jsou takovéto koberce hlavně do užitkových aut, kde se hodí jak z hlediska designu, tak i z pohledu své funkčnosti. Pravda je ovšem taková, že se používají i třeba gumové koberce Fabia či gumové koberce jiných značek osobních automobilů.

05. 10. 2011